![](images/erassmus2/7.jpg)
Στo πλαίσιο του εγκεκριμένου Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+, τομέα Σχολικής Εκπαίδευσης της Βασικής Δράσης ΚΑ1 με τίτλο: Καινοτόμες διδασκαλίες με τη χρήση των Νέων Τεχνολογιών και κωδικό αριθμό 2018-1-EL01-KA101-046956, το 2ο Δημοτικό σχολείο Ηράκλειας συμμετείχε στις 19-23 Νοεμβρίου 2018 στην Βαρκελώνη ? Ισπανία στο σεμινάριο με θέμα: Καινοτόμες εκπαιδευτικές μέθοδοι στη τάξη.
Το σεμινάριο παρακολούθησαν ο Διευθυντής του σχολείου κ. Νίκος Αθανασίου, ο Δάσκαλος κ. Βάκας Απόστολος και η εκπαιδευτικός Αγγλικών κ. Σαββοπούλου Χριστίνα.
Το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί με την παρακολούθηση ενός ακόμα σεμιναρίου από τρεις εκπαιδευτικούς του σχολείου με θέμα: Οι Νέες Τεχνολογίες στη Εκπαίδευση, το οποίο θα πραγματοποιηθεί τον Απρίλιο 2019 σε χώρα η οποία ακόμα δεν ορίστηκε.
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/1-4-1024x768.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/2-5-1024x576.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/3-5.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/4-5.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/5-3.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/6-4.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/7-5.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/8-5.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/9-5.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/10-5.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/11-4.jpg)
![](https://2dim-irakl.gr/wp-content/uploads/2022/11/12-2.jpg)